top of page

Pro učitele

Tady najdete výukové materiály pro učitele společně s představením OMG!

Proč studenty zapojit ?

Olympiáda mediální gramotnosti je skvělý doplněk výuky mediální gramotnosti na vaší škole. Pomůže vám ji vhodně doplnit a odhalit její silné i slabší stránky.  Protože se odehrává zábavnou formou, může studenty motivovat k většímu zájmu o problematiku.

 

Zapojit se samozřejmě můžete i tehdy, když vlastní mediální gramotnosti nevěnujete ve výuce tolik prostoru. Tím spíš díky našim zdrojům a webinářům získáte na téma nový náhled. V soutěži navíc vyhrávají nejen studenti, ale i školy a učitelé – o důvod víc pochlubit se výhrou na sociálních sítích školy. Učitelé by měli studenty inspirovat a otvírat jim nové možnosti. Zkuste to, a přihlaste svou třídu!

Image by LinkedIn Sales Solutions

Nevyhrávají jen děti, ale i nejlepší učitelé!

Ceny pro učitele

Věříme, že výuka mediální gramotnosti na školách je klíčová. Naše cesta, jak ji podpořit, je jednoduchá: učitel, jehož třída bude mít nejlepší výsledky, získá věcnou cenu od našich sponzorů a možnost zúčasnit se dalších unikátních školení z oboru. To se může při další výuce určitě hodit.

Chcete přihlásit svou třídu? Klikněte na Přihlásit níže.

Materiály pro učitele

Pod textem najdete odkazy na různé weby nabízející nejrůznější výukové meteriály a pracovní listy. Využijete je při přípravě studentů na OMG i pro zpestření klasických výukových hodin. Který ze zdrojů využijete jako první?

O2 chytrá škola

Web plný spousty vzdělávacích materiálů a interaktivních cvičení najdete tady. Kromě jiného máme pro vás i metodický list pro výuku mediální gramotnosti.

JSNS

Výběr výukových videí, seminářů a publikací na téma mediální gramotnosti. Všechna vydání týkající se mediální gramotnosti si můžete prohlédnout tady. Dál najdete i publikaci o výuce o fake news.

Fraus

 

Frausova učebnice mediální výchovy pokrývá velkou část obsahu olympiády. Jde o dobrý zdroj pro procvičení teoretické části testu. Učebnice bude k dispozici zdarma i v PDF.

Faketicky

Faketicky nabízí na svém webu hned několik materiálů pro koncepci hodin mediální gramotnosti. Snadno si tu vyberete, které z aktivit zakomponovat do výuky.

bottom of page