top of page

O soutěži

Na téhle stránce najdete nejdůležitější informace ohledně organizace celé soutěže, možností výher a harmonogram celého projektu! Pravidla naleznete zde!

pexels-caleb-oquendo-7709688.jpg

Zapojení do soutěže je

zadarmo!

Chceme, aby mediální gramotnost a rozvoj kritického myšlení byl dostupný všem. Proto je registrace i účast ve všech kolech zadarmo. Navíc můžeš vyhrát skvělé ceny, které poskytli naši partneři – Česká televize, Česká tisková kancelář nebo třeba Nadace O2. ​

 

Tak neváhej, a přidej se k nám! Stačí kliknout na přihlášku pod textem.

Cíle OMG aneb 8 důvodů, proč se zapojit

1

Lepší orientace ve světě médií

Mediální gramotnost je podstatou OMG. Díky soutěži získáš cenné zkušenosti se světem médií, zjistíš, jak rozpoznat dezinformace, a zároveň se naučíš v internetové džungli najít pravdivé informace.

2

Soutěž

​Chceš poměřit síly s kamarády? OMG je k tomu ideální! Jde o soutěž jednotlivců, takže můžeš ostatním ukázat, v čem opravdu vynikáš – a třeba postoupit až do celostátního finále. A protože se soutěží ve dvou kategoriích, tak pokud chodíš na první stupeň, nemusíš se bát, že by nad tebou starší spolužáci měli navrch. A osmáci naopak určitě nebudou soutěžit s “mrňaty”. Zkrátka, síly budou vyrovnané.

3

Ceny od sponzorů 

Na ty nejlepší čekají super ceny od našich sponzorů. Těšit se můžeš třeba na exkurzi do televize a vydavatelství, předplatné nebo věcné ceny.

3

4

Soft skills 

OMG je interdisciplinární soutěž. To znamená, že to, co se díky ní naučíš, můžeš aplikovat ve škole, ale i mimo ni. Navíc rozvíjíme kritické myšlení což je důležitá dovednost na jakémkoliv pracovišti ve 21. století. 

5

Webináře 

V rámci soutěže pro tebe chystáme spoustu webinářů vedených experty ve svém oboru. To si přece nemůžeš nechat ujít!

6

Materiály, které ti pomůžou se rozvíjet 

V sekci Příprava najdeš spoustu zdrojů z kterých se můžeš nejenom učit v rámci příprav na olympiádu, ale pomůžou ti i dál se rozvíjet i ve volném čase!

7

Odolnost vůči dezinformacím

OMG ti pomůže líp se vyznat na internetu a být odolnější vůči dezinformátorům, hoaxům i řetězovým mailům. Po účasti v OMG už žádnému podvodníkovi nenaletíš!

3

8

Skvělý zážitek

Věříme, že účast v OMG bude pro tebe skvělý zážitek, na který jen tak nezapomeneš. Přihlas se hned teď, ať ti nic neuteče! Stačí kliknout na přihlášku nahoře.

Ceny pro vítěze

Zajímá tě co můžeš vyhrát? 

Chceš se podívat do zákulisí České televize nebo Deníku N? A co třeba návštěva redakce ČTK? Na vítěze čeká spousta hodnotných cen od našich sponzorů jako je Nadace O2 či ČTK, ale i spousta interaktivních zážitků – a to se týká žáků I učitelů. Na finální kolo navíc chystáme unikátní workshopy, které si nechceš nechat ujít.

Harmonogram soutěže

červen-září

REGISTRACE

V téhle fázi se můžou registrovat školy, učitelé ale i žáci jako jednotlivci. Stačí vyplnit formulář na našem webu. Na první vlnu workshopů se můžete těšit už během září.

16.-20.října

ŠKOLNÍ KOLO

Začátkem října dostane do mailu informace o školním kole, které proběhne koncem října. Na první vlnu workshopů se můžete těšit první týden v říjnu.

Computer Class
bottom of page